ПРЕДСТОЯЩИ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ
зала Надежда
Октомври
20
19.00
90
За едно явление от електричеството
За едно явление от електричеството
автор: по повести и разкази на А. П. Чехов
Превод: Людмил Димитров
Режисьор: Стилиян Петров
Сценична адаптация: Стилиян Петров
Сценография: Венелин Шурелов
Композитор: Мишо Шишков
Костюми: Елица Георгиева
Хореография: Теодора Попова
Фотограф: Георги Златарев

Участват: Мариана Жикич, Донка Аврамова - Бочева, Йордан Ръсин, Свежен Младенов, Георги Златарев, Анатоли Лазаров
Октомври
21
19.00
75
Зарови ме в небето
Зарови ме в небето
автор: Александър Чакъров
Сценична версия и постановка: Анастасия Събева
Сценична среда: Елена Нацариду
Музика: Асен Аврамов
Хореография: Александър Манджуков
Фотограф: Георги Сиркатов

Участват: Августина-Калина Петкова, Елена Нацариду, Надежда Колева
Октомври
23
19.00
90
Квартет за двама
Квартет за двама
автор: Анатолий Крим
Режисьор: Владимир Петков
Сценография: Петър Митев

Участват: Татяна Захова, Роберт Янакиев, Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов
Октомври
24
11.00
60
Джуджето дългоноско
Джуджето дългоноско
автор: по Вилхелм Хауф
Драматизация: Юрий Дачев
Режисьор: Бисерка Колевска
Художник: Свила Величкова
Музика: Михаил Шишков
Хореография: Зорница Пенева
Фотограф: Георги Златарев

Участват: Любомир Кръстев, Донка Аврамова - Бочева, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Димитър Захариев, Виттория Николова, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова
Октомври
24
19.00
90
Лабиринт
Лабиринт
автор: Даниел Кийс
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Видео и мултимедия: Георги Златарев, Йордан Ръсин
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Весела Димитрова

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Жана Рашева, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Боян Младенов, Виттория Николова, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Ивайло Драгиев
Октомври
25
11.00
60
Въздушната принцеса
Въздушната принцеса
автор: Джордж Макдоналд
Драматизация: Венелина Петрова
Стихове: Мария Донева
Постановка: Любомира Костова
Сценография и кукли: Мила Дикалова
Костюми: Мила Дикалова
Музика: Емелина Горчева
Музикален директор: Георги Георгиев - Антика

Участват: Виттория Николова, Йордан Ръсин, Георги Златарев, Мариана Жикич, Жана Рашева
Октомври
25
19.00
120
Ало, ало!
Ало, ало!
автор: Джеръми Лойд и Дейвид Крофт
Превод: Златна Костова
Режисьор: Роберт Янакиев
Сценография: Невена Белева

Участват: Ивет Радулова, Свежен Младенов, Донка Аврамова - Бочева, Анатоли Лазаров, Мариана Жикич, Мира Върбанова, Георги Златарев, Христо Ботев Станчев, Лили Шомова, Йордан Ръсин, Ивайло Драгиев, Ивайло Добрев, Виттория Николова, Боян Младенов, Жана Рашева
Октомври
27
19.00
100
Човек от земята
Човек от земята
автор: Джеръми Биксби
Превод и режисура: Георги Михалков
Сценография и костюми: Петър Митев
Композитор: Иван Драголов

Участват: Ивайло Драгиев, Свежен Младенов, Роберт Янакиев, Георги Златарев, Христо Ботев Станчев, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Костадинка Аратлъкова
Октомври
29
19.00
90
Записки на един луд
Записки на един луд
автор: Н. В. Гогол
Режисьор: Ованес Торосян
Сценография и костюми: Пламена Дичева

Участват: Георги Гоцин, Виктория Миланова
Октомври
30
19.00
110
Портокалова кожа
Портокалова кожа
автор: Мая Пелевич
Превод: Русанка Ляпова
Сценична редакция и постановка: Петър Денчев
Сценография и костюми: Петър Митев
Музика: Христо Намлиев
Хореография: Надежда Дичева

Участват: Виттория Николова, Боян Младенов, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Надя Керанова
Октомври
31
11.00
60
Макс и Мориц
Макс и Мориц
автор: по Вилхелм Буш
Драматизация: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Анатоли Лазаров
Хореография: Анатоли Лазаров
Музика: Развигор Попов
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Боян Младенов, Йордан Ръсин, Жана Рашева, Ивайло Добрев
Октомври
31
19.00
70
Последната тайна на Фреди Меркюри
Последната тайна на Фреди Меркюри
автор: Ирина Гигова
Режисьор: Съни Сънински
Сценография: Невяна Кавалджиева
Хореография: Мила Искренова

Участват: Свежен Младенов, Георги Златарев, Анатоли Лазаров, Мариана Жикич, Лили Шомова, Донка Аврамова - Бочева
Ноември
01
11.00
60
Червената шапчица
Червената шапчица
автор: Шарл Перо
Драматизация: Кева Апостолова
Режисьор: Георги Георгиев
Музика: Развигор Попов
Сценография: Весела Саръиванова
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Донка Аврамова - Бочева, Роберт Янакиев, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Свежен Младенов, Лили Шомова
Ноември
01
19.00
120
Защото на мама така и харесва
Защото на мама така и харесва
автор: Жолт Пожгай
Превод: Нели Димова
Режисьор: Лилия Абаджиева
Сценография и костюми: Васил Абаджиев

Участват: Донка Аврамова - Бочева, Лили Шомова, Мариана Жикич, Анатоли Лазаров, Боян Младенов, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Свежен Младенов, Христо Ботев Станчев
Ноември
10
19.00
120
Ало, ало!
Ало, ало!
автор: Джеръми Лойд и Дейвид Крофт
Превод: Златна Костова
Режисьор: Роберт Янакиев
Сценография: Невена Белева

Участват: Ивет Радулова, Свежен Младенов, Донка Аврамова - Бочева, Анатоли Лазаров, Мариана Жикич, Мира Върбанова, Георги Златарев, Христо Ботев Станчев, Лили Шомова, Йордан Ръсин, Ивайло Драгиев, Ивайло Добрев, Виттория Николова, Боян Младенов, Жана Рашева
Ноември
13
19.00
90
Отблизо
Отблизо
автор: Патрик Марбър
Превод: Искра Ангелова, Пламен Марков
Режисьор: проф. Здравко Митков
Сценография и костюми: Невяна Кавалджиева

Участват: Рая Пеева, Мариана Жикич, Роберт Янакиев, Боян Младенов
Ноември
14
11.00
60
Бабината питка
Бабината питка
автор: Васил Мирчовски
Режисьор: Георги Георгиев
Костюми: Анна Пулиева
Музика: Развигор Попов
Хореография: Мила Искренова

Участват: Мариана Жикич, Георги Златарев, Ивет Радулова, Христо Ботев Станчев, Мара Чапанова, Донка Аврамова - Бочева, Мими Иванова, Йордан Ръсин, Мария Никоевска, Боян Младенов
Ноември
14
19.00
110
Портокалова кожа
Портокалова кожа
автор: Мая Пелевич
Превод: Русанка Ляпова
Сценична редакция и постановка: Петър Денчев
Сценография и костюми: Петър Митев
Музика: Христо Намлиев
Хореография: Надежда Дичева

Участват: Виттория Николова, Боян Младенов, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Надя Керанова
Ноември
15
11.00
60
Въздушната принцеса
Въздушната принцеса
автор: Джордж Макдоналд
Драматизация: Венелина Петрова
Стихове: Мария Донева
Постановка: Любомира Костова
Сценография и кукли: Мила Дикалова
Костюми: Мила Дикалова
Музика: Емелина Горчева
Музикален директор: Георги Георгиев - Антика

Участват: Виттория Николова, Йордан Ръсин, Георги Златарев, Мариана Жикич, Жана Рашева
Ноември
15
19.00
90
Квартет за двама
Квартет за двама
автор: Анатолий Крим
Режисьор: Владимир Петков
Сценография: Петър Митев

Участват: Татяна Захова, Роберт Янакиев, Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов
Ноември
17
19.00
100
Човек от земята
Човек от земята
автор: Джеръми Биксби
Превод и режисура: Георги Михалков
Сценография и костюми: Петър Митев
Композитор: Иван Драголов

Участват: Ивайло Драгиев, Свежен Младенов, Роберт Янакиев, Георги Златарев, Христо Ботев Станчев, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Костадинка Аратлъкова
Ноември
20
19.00
90
Сладка смърт
Сладка смърт
автор: по Мате Матишич
Режисьор: Димитър Илиев
Сценография и костюми: Елис Вели

Участват: Румен Драганов, Петър Силви Петров
Ноември
21
11.00
60
Макс и Мориц
Макс и Мориц
автор: по Вилхелм Буш
Драматизация: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Анатоли Лазаров
Хореография: Анатоли Лазаров
Музика: Развигор Попов
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Боян Младенов, Йордан Ръсин, Жана Рашева, Ивайло Добрев
Ноември
21
19.00 и 22.00
110
Портокалова кожа
Портокалова кожа
автор: Мая Пелевич
Превод: Русанка Ляпова
Сценична редакция и постановка: Петър Денчев
Сценография и костюми: Петър Митев
Музика: Христо Намлиев
Хореография: Надежда Дичева

Участват: Виттория Николова, Боян Младенов, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Надя Керанова
Ноември
22
11.00
60
Трите прасенца
Трите прасенца
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Помощник-режисьор: Теменужка Драганова
Сценография: Христо Ботев Станчев
Музика: Развигор Попов
Хореография: Елизабет Якимова

Участват: Ивет Радулова, Виттория Николова, Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов, Жана Рашева, Костадинка Аратлъкова, Саня Борисова, Христо Ботев Станчев
Ноември
22
19.00
90
Къщата на гнева
Къщата на гнева
автор: по Федерико Гарсия Лорка
Режисьор: Диана Добрева
Сценография и костюми: Диана Добрева
Музика: Петя Диманова

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Лили Шомова, Яна Кузова, Костадинка Аратлъкова, Виттория Николова
Ноември
24
19.00
90
Лабиринт
Лабиринт
автор: Даниел Кийс
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Видео и мултимедия: Георги Златарев, Йордан Ръсин
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Весела Димитрова

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Жана Рашева, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Боян Младенов, Виттория Николова, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Ивайло Драгиев
Ноември
27
19.00
Нощта на игуаната
Нощта на игуаната
автор: Тенеси Уилямс
Ноември
28
11.00
60
Синбад и съкровището на седемте кралства
Синбад и съкровището на седемте кралства
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Валентин Топенчаров
Костюми: Христо Ботев Станчев
Музикална картина: Христо Ботев Станчев
Хореография: Зорница Пенева

Участват: Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов, Георги Златарев, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова
Ноември
28
19.00
Нощта на игуаната
Нощта на игуаната
автор: Тенеси Уилямс
Ноември
29
11.00
60
Ян Бибиян и дяволчето Фют
Ян Бибиян и дяволчето Фют
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Валентин Топенчаров
Костюми: Мира Бъчварова
Хореография: Зорница Петрова
Композитор: Георги Георгиев

Участват: Роберт Янакиев, Ивет Радулова, Христо Ботев Станчев, Лили Шомова, Станислав Пеев, Свежен Младенов
Ноември
29
19.00
120
Вуйчо Ваньо
Вуйчо Ваньо
автор: А.П.Чехов
Режисьор: Григор Антонов
Сценография и костюми: Борис Далчев, Михаела Добрева
Музика: Христо Намлиев

Участват: Свежен Младенов, Жана Рашева, Роберт Янакиев, Виттория Николова, Георги Златарев, Ивет Радулова, Гергана Кофарджиева, Йордан Ръсин, Боян Младенов
Зала Театро проф. Гриша Островски
Дом на Киното
кино Кабана
сцена Южен парк

ПАРТНЬОРИ