ПРЕДСТОЯЩИ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ
зала Надежда
Синбад и съкровището на седемте кралства
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Валентин Топенчаров
Костюми: Христо Ботев Станчев
Музикална картина: Христо Ботев Станчев
Хореография: Зорница Пенева

Участват: Боян Младенов, Донка Аврамова - Бочева, Георги Златарев, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Виттория Николова
Декември
10
11.00
60
Въздушната принцеса
Въздушната принцеса
автор: Джордж Макдоналд
Драматизация: Венелина Петрова
Стихове: Мария Донева
Постановка: Любомира Костова
Сценография и кукли: Мила Дикалова
Костюми: Мила Дикалова
Музика: Емелина Горчева
Музикален директор: Георги Георгиев - Антика

Участват: Виттория Николова, Йордан Ръсин, Георги Златарев, Мариана Жикич, Жана Рашева
Декември
10
19.00
120
12-те гневни
12-те гневни
автор: Реджиналд Роуз
Режисьор: Пламен Марков
Сценография: Мира Каланова
Композитор: Петя Диманова

Участват: Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Жана Рашева, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Христо Ботев Станчев, Боян Младенов, Свежен Младенов, Анатоли Лазаров, Ивайло Драгиев, Виттория Николова, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова, Христо Мутафчиев, Стефан Мавродиев
Декември
11
11.00 и 12.30
60
Трите прасенца
Трите прасенца
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Помощник-режисьор: Теменужка Драганова
Сценография: Христо Ботев Станчев
Музика: Развигор Попов
Хореография: Елизабет Якимова

Участват: Ивет Радулова, Виттория Николова, Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов, Жана Рашева, Костадинка Аратлъкова, Саня Борисова, Христо Ботев Станчев
Декември
11
19.00
90
Къщата на гнева
Къщата на гнева
автор: по Федерико Гарсия Лорка
Режисьор: Диана Добрева
Сценография и костюми: Диана Добрева
Музика: Петя Диманова

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Виттория Николова, Яна Кузова
Декември
12
11.00 и 12.30
60
Червената шапчица
Червената шапчица
автор: Шарл Перо
Драматизация: Кева Апостолова
Режисьор: Георги Георгиев
Музика: Развигор Попов
Сценография: Весела Саръиванова
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Лили Шомова, Роберт Янакиев, Ивет Радулова, Свежен Младенов, Донка Аврамова - Бочева, Мариана Жикич
Декември
12
19.00
110
Портокалова кожа
Портокалова кожа
автор: Мая Пелевич
Превод: Русанка Ляпова
Сценична редакция и постановка: Петър Денчев
Сценография и костюми: Петър Митев
Музика: Христо Намлиев
Хореография: Надежда Дичева

Участват: Виттория Николова, Боян Младенов, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Надя Керанова
Декември
14
11.00
60
Трите прасенца
Трите прасенца
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Помощник-режисьор: Теменужка Драганова
Сценография: Христо Ботев Станчев
Музика: Развигор Попов
Хореография: Елизабет Якимова

Участват: Ивет Радулова, Виттория Николова, Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов, Жана Рашева, Костадинка Аратлъкова, Саня Борисова, Христо Ботев Станчев
Декември
14
19.00
120
Защото на мама така и харесва
Защото на мама така и харесва
автор: Жолт Пожгай
Превод: Нели Димова
Режисьор: Лилия Абаджиева
Сценография и костюми: Васил Абаджиев

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Донка Аврамова - Бочева, Анатоли Лазаров, Лили Шомова, Боян Младенов, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Христо Ботев Станчев
Декември
15
19.00
Куци ангели
Куци ангели
автор: Владо Трифонов
Режисьор: Георги Михалков
Музика: Иван Драголов
Сценография: Георги Михалков

Участват: Яна Маринова
Декември
17
11.00
60
Макс и Мориц
Макс и Мориц
автор: по Вилхелм Буш
Драматизация: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Анатоли Лазаров
Хореография: Анатоли Лазаров
Музика: Развигор Попов
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Боян Младенов, Йордан Ръсин, Жана Рашева, Ивайло Добрев, Георги Златарев
Декември
17
19.00
90
Отблизо
Отблизо
автор: Патрик Марбър
Превод: Искра Ангелова, Пламен Марков
Режисьор: проф. Здравко Митков
Сценография и костюми: Невяна Кавалджиева

Участват: Рая Пеева, Мариана Жикич, Роберт Янакиев, Боян Младенов
Декември
18
11.00 и 12.30
60
Ян Бибиян и дяволчето Фют
Ян Бибиян и дяволчето Фют
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Валентин Топенчаров
Костюми: Мира Бъчварова
Хореография: Зорница Петрова
Композитор: Георги Георгиев

Участват: Лили Шомова, Станислав Пеев, Роберт Янакиев, Свежен Младенов, Ивет Радулова, Христо Ботев Станчев
Декември
18
19.00
70
Последната тайна на Фреди Меркюри
Последната тайна на Фреди Меркюри
автор: Ирина Гигова
Режисьор: Съни Сънински
Сценография: Невяна Кавалджиева
Хореография: Мила Искренова

Участват: Свежен Младенов, Георги Златарев, Анатоли Лазаров, Мариана Жикич, Лили Шомова, Донка Аврамова - Бочева
Декември
19
11.00 и 12.30
60
Приключенията на Лукчо
Приключенията на Лукчо
автор: по Джани Родари
Адаптация и режисура: Дарина Русева
Сценография и костюми: Ива Маркова
Композитор: Рене Ранев
Фотограф: Даниел Рашев
Плакат: Силвия Василий

Участват: Георги Златарев, Георги Няголов, Христо Ботев., Свежен Младенов, Анатоли Лазаров, Боян Младенов, Виттория Николова, Жана Рашева, Маринела Ангелова, Донка Аврамова - Бочева
Декември
19
19.00
120
Ало, ало!
Ало, ало!
автор: Джеръми Лойд и Дейвид Крофт
Превод: Златна Костова
Режисьор: Роберт Янакиев
Сценография: Невена Белева

Участват: Свежен Младенов, Мира Върбанова, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Донка Аврамова - Бочева, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Боян Младенов, Христо Ботев Станчев, Лили Шомова, Йордан Ръсин, Ивайло Драгиев, Ивайло Добрев, Виттория Николова, Жана Рашева
Декември
21
11.00
60
Червената шапчица
Червената шапчица
автор: Шарл Перо
Драматизация: Кева Апостолова
Режисьор: Георги Георгиев
Музика: Развигор Попов
Сценография: Весела Саръиванова
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Лили Шомова, Роберт Янакиев, Ивет Радулова, Свежен Младенов, Донка Аврамова - Бочева, Мариана Жикич
Декември
21
19.00
90
Лабиринт
Лабиринт
автор: Даниел Кийс
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Видео и мултимедия: Георги Златарев, Йордан Ръсин
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Весела Димитрова

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Жана Рашева, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Боян Младенов, Виттория Николова, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Ивайло Драгиев
Декември
28
19.00
Куци ангели
Куци ангели
автор: Владо Трифонов
Режисьор: Георги Михалков
Музика: Иван Драголов
Сценография: Георги Михалков

Участват: Яна Маринова
Януари
07
19.00
75
Зарови ме в небето
Зарови ме в небето
автор: Александър Чакъров
Сценична версия и постановка: Анастасия Събева
Сценична среда: Елена Нацариду
Музика: Асен Аврамов
Хореография: Александър Манджуков
Фотограф: Георги Сиркатов

Участват: Августина-Калина Петкова, Елена Нацариду, Надежда Колева
Януари
08
11.00 и 12.30
60
Синбад и съкровището на седемте кралства
Синбад и съкровището на седемте кралства
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Валентин Топенчаров
Костюми: Христо Ботев Станчев
Музикална картина: Христо Ботев Станчев
Хореография: Зорница Пенева

Участват: Боян Младенов, Донка Аврамова - Бочева, Георги Златарев, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Виттория Николова
Януари
08
19.00
90
Рогоносци
Рогоносци
автор: Жан- Батист Молиер
Режисьор: Йосиф Сърчаджиев
Сценография и костюми: Теодора Лазарова, Илина Грозева

Участват: Анатоли Лазаров, Маринела Ангелова, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Йордан Ръсин, Саня Борисова, Ивайло Драгиев, Донка Аврамова - Бочева, Христо Ботев Станчев, Боян Младенов, Георги Златарев, Ивет Радулова, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова
Януари
09
11.00 и 12.30
60
Ян Бибиян и дяволчето Фют
Ян Бибиян и дяволчето Фют
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Валентин Топенчаров
Костюми: Мира Бъчварова
Хореография: Зорница Петрова
Композитор: Георги Георгиев

Участват: Лили Шомова, Станислав Пеев, Роберт Янакиев, Свежен Младенов, Ивет Радулова, Христо Ботев Станчев
Януари
09
19.00
120
Защото на мама така и харесва
Защото на мама така и харесва
автор: Жолт Пожгай
Превод: Нели Димова
Режисьор: Лилия Абаджиева
Сценография и костюми: Васил Абаджиев

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Донка Аврамова - Бочева, Анатоли Лазаров, Лили Шомова, Боян Младенов, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Христо Ботев Станчев
Януари
11
19.00
120
Нощта на игуаната
Нощта на игуаната
автор: Тенеси Уилямс
Превод: Златна Костова
Режисьор: Весела Василева
Сценография и костюми: Елена Иванова
Сценична среда: Борислав Тонев - Бъки
Музикален ръководител: Георги Георгиев - Антика, Вълчан Вълчанов
Стихове: Георги Борисов, Чарлс Буковски
Фотограф: Стефан Н. Щерев

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Донка Аврамова - Бочева, Саня Борисова, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Виттория Николова, Боян Младенов, Ивайло Добрев, Христо Ботев Станчев, Стефан Мавродиев
Януари
13
19.00
Куци ангели
Куци ангели
автор: Владо Трифонов
Режисьор: Георги Михалков
Музика: Иван Драголов
Сценография: Георги Михалков

Участват: Яна Маринова
Януари
14
19.00
100
Човек от земята
Човек от земята
автор: Джеръми Биксби
Превод и режисура: Георги Михалков
Сценография и костюми: Петър Митев
Композитор: Иван Драголов

Участват: Ивайло Драгиев, Свежен Младенов, Роберт Янакиев, Георги Златарев, Христо Ботев Станчев, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Костадинка Аратлъкова, Ивет Радулова
Януари
15
11.00 и 12.30
60
Трите прасенца
Трите прасенца
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Помощник-режисьор: Теменужка Драганова
Сценография: Христо Ботев Станчев
Музика: Развигор Попов
Хореография: Елизабет Якимова

Участват: Ивет Радулова, Виттория Николова, Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов, Жана Рашева, Костадинка Аратлъкова, Саня Борисова, Христо Ботев Станчев
Януари
15
19.00
90
Стая за гости
Стая за гости
автор: Петер Турини
Превод: Владко Мурдаров
Режисьор: Зафир Раджаб
Сценография и костюми: Елис Вели
Композитор: Ян Руменин
Плакат: Радослава Боор
Фотограф: Стършел Inc.

Участват: Жана Рашева, Свежен Младенов, Боян Фераджиев, Виттория Николова
Януари
16
11.00 и 12.30
60
Червената шапчица
Червената шапчица
автор: Шарл Перо
Драматизация: Кева Апостолова
Режисьор: Георги Георгиев
Музика: Развигор Попов
Сценография: Весела Саръиванова
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Лили Шомова, Роберт Янакиев, Ивет Радулова, Свежен Младенов, Донка Аврамова - Бочева, Мариана Жикич
Януари
16
19.00
90
Лабиринт
Лабиринт
автор: Даниел Кийс
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Видео и мултимедия: Георги Златарев, Йордан Ръсин
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Весела Димитрова

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Жана Рашева, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Боян Младенов, Виттория Николова, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Ивайло Драгиев
Януари
18
19.00
120
Ало, ало!
Ало, ало!
автор: Джеръми Лойд и Дейвид Крофт
Превод: Златна Костова
Режисьор: Роберт Янакиев
Сценография: Невена Белева

Участват: Свежен Младенов, Мира Върбанова, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Донка Аврамова - Бочева, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Боян Младенов, Христо Ботев Станчев, Лили Шомова, Йордан Ръсин, Ивайло Драгиев, Ивайло Добрев, Виттория Николова, Жана Рашева
Януари
20
19.00
90
Спектакъл  за двама
Спектакъл за двама
Сценична адаптация: Дарина Русева
Режисьор: Дарина Русева
Музика: Рене Ранев
Анимация: Лора Белчева
Графичен дизайн: Ина Янева
Фотограф: Ирина Иванова-ИррА

Участват: Анастасия Левордашка
Януари
21
19.00
90
За едно явление от електричеството
За едно явление от електричеството
автор: по повести и разкази на А. П. Чехов
Превод: Людмил Димитров
Режисьор: Стилиян Петров
Сценична адаптация: Стилиян Петров
Сценография: Венелин Шурелов
Композитор: Мишо Шишков
Костюми: Елица Георгиева
Хореография: Теодора Попова
Фотограф: Георги Златарев

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Йордан Ръсин, Донка Аврамова - Бочева, Георги Златарев, Анатоли Лазаров
Януари
22
11.00 и 12.30
60
Бабината питка
Бабината питка
автор: Васил Мирчовски
Режисьор: Георги Георгиев
Сценография: Владимир Смолянов
Музика: Развигор Попов
Костюми: Анна Пулиева
Хореография: Мила Искренова

Участват: Мариана Жикич, Йордан Ръсин, Боян Младенов, Георги Златарев, Ивет Радулова, Христо Ботев Станчев, Донка Аврамова - Бочева, Мария Никоевска, Мара Чапанова, Мими Иванова
Януари
22
19.00
120
12-те гневни
12-те гневни
автор: Реджиналд Роуз
Режисьор: Пламен Марков
Сценография: Мира Каланова
Композитор: Петя Диманова

Участват: Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Жана Рашева, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Христо Ботев Станчев, Боян Младенов, Свежен Младенов, Анатоли Лазаров, Ивайло Драгиев, Виттория Николова, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова, Христо Мутафчиев, Стефан Мавродиев
Януари
23
11.00 и 12.30
60
Приключенията на Лукчо
Приключенията на Лукчо
автор: по Джани Родари
Адаптация и режисура: Дарина Русева
Сценография и костюми: Ива Маркова
Композитор: Рене Ранев
Фотограф: Даниел Рашев
Плакат: Силвия Василий

Участват: Георги Златарев, Георги Няголов, Христо Ботев., Свежен Младенов, Анатоли Лазаров, Боян Младенов, Виттория Николова, Жана Рашева, Маринела Ангелова, Донка Аврамова - Бочева
Януари
23
19.00
90
Квартет за двама
Квартет за двама
автор: Анатолий Крим
Режисьор: Владимир Петков
Сценография: Петър Митев

Участват: Татяна Захова, Роберт Янакиев, Виттория Николова, Боян Младенов
Януари
25
19.00
90
Отблизо
Отблизо
автор: Патрик Марбър
Превод: Искра Ангелова, Пламен Марков
Режисьор: проф. Здравко Митков
Сценография и костюми: Невяна Кавалджиева

Участват: Рая Пеева, Мариана Жикич, Роберт Янакиев, Боян Младенов
Януари
28
19.00
110
Портокалова кожа
Портокалова кожа
автор: Мая Пелевич
Превод: Русанка Ляпова
Сценична редакция и постановка: Петър Денчев
Сценография и костюми: Петър Митев
Музика: Христо Намлиев
Хореография: Надежда Дичева

Участват: Виттория Николова, Боян Младенов, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Надя Керанова
Януари
29
11.00 и 12.30
60
Макс и Мориц
Макс и Мориц
автор: по Вилхелм Буш
Драматизация: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Анатоли Лазаров
Хореография: Анатоли Лазаров
Музика: Развигор Попов
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Боян Младенов, Йордан Ръсин, Жана Рашева, Ивайло Добрев, Георги Златарев
Януари
29
19.00
90
Къщата на гнева
Къщата на гнева
автор: по Федерико Гарсия Лорка
Режисьор: Диана Добрева
Сценография и костюми: Диана Добрева
Музика: Петя Диманова

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Виттория Николова, Яна Кузова
Януари
30
11.00 и 12.30
60
Въздушната принцеса
Въздушната принцеса
автор: Джордж Макдоналд
Драматизация: Венелина Петрова
Стихове: Мария Донева
Постановка: Любомира Костова
Сценография и кукли: Мила Дикалова
Костюми: Мила Дикалова
Музика: Емелина Горчева
Музикален директор: Георги Георгиев - Антика

Участват: Виттория Николова, Йордан Ръсин, Георги Златарев, Мариана Жикич, Жана Рашева
Януари
30
19.00
60
Болки на душата
Болки на душата
Превод: Меглена Боденска
Режисьор: Роберт Янакиев
Сценография: Ива Гикова
Музикално оформление: Роберт Янакиев
Мултимедия: Теодор Киряков

Участват: Сашка Братанова
Зала Освобождение
Дом на Киното
кино Кабана /НДК/
сцена Южен парк

ПАРТНЬОРИ