ПРЕДСТОЯЩИ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ
зала Надежда
Май
11
19.00
90
Къщата на гнева
Къщата на гнева
автор: по Федерико Гарсия Лорка
Режисьор: Диана Добрева
Сценография и костюми: Диана Добрева
Музика: Петя Диманова

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Виттория Николова, Яна Кузова
Май
12
19.00
90
Стари Грижи / сценично четене и пърформанс
Стари Грижи / сценично четене и пърформанс
автор: Мария Милисавлевич
Превод: Александър Мануилов
Режисьор: Крис Шарков
Май
13
19.00
60
Пустония / сценично четене и пърформанс
Пустония / сценично четене и пърформанс
автор: Мирослав Христов
Режисьор: Ованес Торосян
Май
14
19.00
90
Аристократите/ сценично четене и пърформанс
Аристократите/ сценично четене и пърформанс
автор: Заша Мариана Залцман
Режисьор: Гергана Димитрова
Май
15
11.00 и 12.30
60
Трите прасенца
Трите прасенца
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Помощник-режисьор: Теменужка Драганова
Сценография: Христо Ботев Станчев
Музика: Развигор Попов
Хореография: Елизабет Якимова

Участват: Ивет Радулова, Виттория Николова, Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов, Жана Рашева, Костадинка Аратлъкова, Саня Борисова, Христо Ботев Станчев
Май
15
19.00
Ръкавицата/сценично четене и пърформанс
Май
16
11.00 и 12.30
60
Джуджето дългоноско
Джуджето дългоноско
автор: по Вилхелм Хауф
Драматизация: Юрий Дачев
Режисьор: Бисерка Колевска
Художник: Свила Величкова
Музика: Михаил Шишков
Хореография: Зорница Пенева
Фотограф: Георги Златарев

Участват: Любомир Кръстев, Донка Аврамова - Бочева, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Димитър Захариев, Виттория Николова, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова
Май
16
19.00
90
За едно явление от електричеството
За едно явление от електричеството
автор: по повести и разкази на А. П. Чехов
Превод: Людмил Димитров
Режисьор: Стилиян Петров
Сценична адаптация: Стилиян Петров
Сценография: Венелин Шурелов
Композитор: Мишо Шишков
Костюми: Елица Георгиева
Хореография: Теодора Попова
Фотограф: Георги Златарев

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Йордан Ръсин, Донка Аврамова - Бочева, Георги Златарев, Анатоли Лазаров
Май
18
19.00
70
Последната тайна на Фреди Меркюри
Последната тайна на Фреди Меркюри
автор: Ирина Гигова
Режисьор: Съни Сънински
Сценография: Невяна Кавалджиева
Хореография: Мила Искренова

Участват: Свежен Младенов, Георги Златарев, Анатоли Лазаров, Мариана Жикич, Лили Шомова, Донка Аврамова - Бочева
Май
21
19.00
120
Ало, ало!
Ало, ало!
автор: Джеръми Лойд и Дейвид Крофт
Превод: Златна Костова
Режисьор: Роберт Янакиев
Сценография: Невена Белева

Участват: Свежен Младенов, Мира Върбанова, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Донка Аврамова - Бочева, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Боян Младенов, Христо Ботев Станчев, Лили Шомова, Йордан Ръсин, Ивайло Драгиев, Ивайло Добрев, Виттория Николова, Жана Рашева
Май
22
11.00 и 12.30
60
Снежанка и седемте джуджета
Снежанка и седемте джуджета
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Лили Бабунова
Костюми: Мира Бъчварова
Музика: Асен Аврамов
Хореография: Мая Петрова

Участват: Ивет Радулова, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Христо Ботев Станчев, Донка Аврамова - Бочева, Георги Златарев, Боян Младенов, Ивайло Добрев, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова
Май
22
19.00
90
Квартет за двама
Квартет за двама
автор: Анатолий Крим
Режисьор: Владимир Петков
Сценография: Петър Митев

Участват: Татяна Захова, Роберт Янакиев, Виттория Николова, Боян Младенов
Май
23
11.00 и 12.30
60
Макс и Мориц
Макс и Мориц
автор: по Вилхелм Буш
Драматизация: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Анатоли Лазаров
Хореография: Анатоли Лазаров
Музика: Развигор Попов
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Боян Младенов, Йордан Ръсин, Жана Рашева, Ивайло Добрев
Май
23
19.00
75
Зарови ме в небето
Зарови ме в небето
автор: Александър Чакъров
Сценична версия и постановка: Анастасия Събева
Сценична среда: Елена Нацариду
Музика: Асен Аврамов
Хореография: Александър Манджуков
Фотограф: Георги Сиркатов

Участват: Августина-Калина Петкова, Елена Нацариду, Надежда Колева
Май
25
19.00
120
12-те гневни
12-те гневни
автор: Реджиналд Роуз
Режисьор: Пламен Марков
Сценография: Мира Каланова
Композитор: Петя Диманова

Участват: Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Жана Рашева, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Христо Ботев Станчев, Боян Младенов, Свежен Младенов, Анатоли Лазаров, Ивайло Драгиев, Виттория Николова, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова, Христо Мутафчиев, Стефан Мавродиев
Май
27
19.00
90
Стая за гости
Стая за гости
автор: Петер Турини
Режисьор: Зафир Раджаб
Сценография и костюми: Елис Вели
Композитор: Ян Руменин
Превод: Владко Мурдаров

Участват: Жана Рашева, Свежен Младенов, Боян Фераджиев, Виттория Николова
Май
28
19.00
90
Стая за гости
Стая за гости
автор: Петер Турини
Режисьор: Зафир Раджаб
Сценография и костюми: Елис Вели
Композитор: Ян Руменин
Превод: Владко Мурдаров

Участват: Жана Рашева, Свежен Младенов, Боян Фераджиев, Виттория Николова
Май
29
11.00 и 12.30
60
Червената шапчица
Червената шапчица
автор: Шарл Перо
Драматизация: Кева Апостолова
Режисьор: Георги Георгиев
Музика: Развигор Попов
Сценография: Весела Саръиванова
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Лили Шомова, Роберт Янакиев, Ивет Радулова, Свежен Младенов, Донка Аврамова - Бочева, Мариана Жикич
Май
29
19.00
100
Човек от земята
Човек от земята
автор: Джеръми Биксби
Превод и режисура: Георги Михалков
Сценография и костюми: Петър Митев
Композитор: Иван Драголов

Участват: Ивайло Драгиев, Свежен Младенов, Роберт Янакиев, Георги Златарев, Христо Ботев Станчев, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Костадинка Аратлъкова
Май
30
19.00
90
Лабиринт
Лабиринт
автор: Даниел Кийс
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Видео и мултимедия: Георги Златарев, Йордан Ръсин
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Весела Димитрова

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Жана Рашева, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Боян Младенов, Виттория Николова, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Ивайло Драгиев
Юни
01
11.00 и 12.30
60
Бабината питка
Бабината питка
автор: Васил Мирчовски
Режисьор: Георги Георгиев
Сценография: Владимир Смолянов
Музика: Развигор Попов
Костюми: Анна Пулиева
Хореография: Мила Искренова

Участват: Мариана Жикич, Йордан Ръсин, Боян Младенов, Георги Златарев, Ивет Радулова, Христо Ботев Станчев, Донка Аврамова - Бочева, Мария Никоевска, Мара Чапанова, Мими Иванова
Юни
01
16.00
60
Синбад и съкровището на седемте кралства
Синбад и съкровището на седемте кралства
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Валентин Топенчаров
Костюми: Христо Ботев Станчев
Музикална картина: Христо Ботев Станчев
Хореография: Зорница Пенева

Участват: Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов, Георги Златарев, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Виттория Николова
Юни
04
19.00
90
За едно явление от електричеството
За едно явление от електричеството
автор: по повести и разкази на А. П. Чехов
Превод: Людмил Димитров
Режисьор: Стилиян Петров
Сценична адаптация: Стилиян Петров
Сценография: Венелин Шурелов
Композитор: Мишо Шишков
Костюми: Елица Георгиева
Хореография: Теодора Попова
Фотограф: Георги Златарев

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Йордан Ръсин, Донка Аврамова - Бочева, Георги Златарев, Анатоли Лазаров
Юни
05
11.00 и 12.30
60
Приключение с маймунка
Приключение с маймунка
автор: Ева Кьосовска

Участват: Михаела Андонова, Елин Стоянова
Юни
05
19.00
120
Нощта на игуаната
Нощта на игуаната
автор: Тенеси Уилямс
Превод: Златна Костова
Режисьор: Весела Василева
Сценография и костюми: Елена Иванова
Сценична среда: Борислав Тонев - Бъки
Музикален ръководител: Георги Георгиев - Антика, Вълчан Вълчанов
Стихове: Георги Борисов, Чарлс Буковски

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Донка Аврамова - Бочева, Саня Борисова, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Виттория Николова, Боян Младенов, Ивайло Добрев, Христо Ботев Станчев, Стефан Мавродиев
Юни
06
11.00 и 12.30
60
Снежанка и седемте джуджета
Снежанка и седемте джуджета
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Лили Бабунова
Костюми: Мира Бъчварова
Музика: Асен Аврамов
Хореография: Мая Петрова

Участват: Ивет Радулова, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Христо Ботев Станчев, Донка Аврамова - Бочева, Георги Златарев, Боян Младенов, Ивайло Добрев, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова
Юни
06
19.00
70
Последната тайна на Фреди Меркюри
Последната тайна на Фреди Меркюри
автор: Ирина Гигова
Режисьор: Съни Сънински
Сценография: Невяна Кавалджиева
Хореография: Мила Искренова

Участват: Свежен Младенов, Георги Златарев, Анатоли Лазаров, Мариана Жикич, Лили Шомова, Донка Аврамова - Бочева
Юни
08
19.00
120
12-те гневни
12-те гневни
автор: Реджиналд Роуз
Режисьор: Пламен Марков
Сценография: Мира Каланова
Композитор: Петя Диманова

Участват: Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Жана Рашева, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Христо Ботев Станчев, Боян Младенов, Свежен Младенов, Анатоли Лазаров, Ивайло Драгиев, Виттория Николова, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова, Христо Мутафчиев, Стефан Мавродиев
Юни
09
19.00
90
Сладка смърт
Сладка смърт
автор: по Мате Матишич
Режисьор: Димитър Илиев
Сценография и костюми: Елис Вели
Музика: Стефан Филипов, Радослав Шуранов

Участват: Румен Драганов, Петър Силви Петров, Емил Байкушев, Илиан Нонов
Юни
11
19.00
90
Отблизо
Отблизо
автор: Патрик Марбър
Превод: Искра Ангелова, Пламен Марков
Режисьор: проф. Здравко Митков
Сценография и костюми: Невяна Кавалджиева

Участват: Рая Пеева, Мариана Жикич, Роберт Янакиев, Боян Младенов
Юни
12
11.00 и 12.30
60
Приключенията на Лукчо
Приключенията на Лукчо
автор: Джани Родари

Участват: Георги Златарев, Георги Няголов, Христо Ботев, Свежен Младенов, Боян Младенов, Виттория Николова, Жана Рашева, Донка Аврамова - Бочева, Маринела Ангелова
Юни
12
19.00
90
Къщата на гнева
Къщата на гнева
автор: по Федерико Гарсия Лорка
Режисьор: Диана Добрева
Сценография и костюми: Диана Добрева
Музика: Петя Диманова

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Виттория Николова, Яна Кузова
Юни
13
11.00 и 12.30
60
Джуджето дългоноско
Джуджето дългоноско
автор: по Вилхелм Хауф
Драматизация: Юрий Дачев
Режисьор: Бисерка Колевска
Художник: Свила Величкова
Музика: Михаил Шишков
Хореография: Зорница Пенева
Фотограф: Георги Златарев

Участват: Любомир Кръстев, Донка Аврамова - Бочева, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Димитър Захариев, Виттория Николова, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова
Юни
13
19.00
90
Стая за гости
Стая за гости
автор: Петер Турини
Режисьор: Зафир Раджаб
Сценография и костюми: Елис Вели
Композитор: Ян Руменин
Превод: Владко Мурдаров

Участват: Жана Рашева, Свежен Младенов, Боян Фераджиев, Виттория Николова
Юни
15
19.00
90
Великденско вино
Великденско вино
автор: Константин Илиев
Режисьор: Весела Василева
Сценография: Весела Василева, Борислав Тонев - Бъки

Участват: Свежен Младенов, Йордан Ръсин
Юни
17
19.00
90
Стражата на Тадж Махал
Стражата на Тадж Махал
автор: Раджив Джоузев
Режисьор: Стефан Зарев
Асистент режисьор: Петър Терзиев
Сценография: Василена Ялъмова
Консултант: Мария Тошкова, Евгени Иванов
Мениджмънт и координация: Самуела - Ивана Церовска
Композитор: Милен Апостолов

Участват: Николай Николаев, Тодор Кирилов
Юни
18
19.00
120
Защото на мама така и харесва
Защото на мама така и харесва
автор: Жолт Пожгай
Превод: Нели Димова
Режисьор: Лилия Абаджиева
Сценография и костюми: Васил Абаджиев

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Донка Аврамова - Бочева, Анатоли Лазаров, Лили Шомова, Боян Младенов, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Христо Ботев Станчев
Юни
19
11.00 и 12.30
60
Трите прасенца
Трите прасенца
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Помощник-режисьор: Теменужка Драганова
Сценография: Христо Ботев Станчев
Музика: Развигор Попов
Хореография: Елизабет Якимова

Участват: Ивет Радулова, Виттория Николова, Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов, Жана Рашева, Костадинка Аратлъкова, Саня Борисова, Христо Ботев Станчев
Юни
19
19.00
110
Портокалова кожа
Портокалова кожа
автор: Мая Пелевич
Превод: Русанка Ляпова
Сценична редакция и постановка: Петър Денчев
Сценография и костюми: Петър Митев
Музика: Христо Намлиев
Хореография: Надежда Дичева

Участват: Виттория Николова, Боян Младенов, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Надя Керанова
Юни
20
11.00 и 12.30
60
Приключенията на Лукчо
Приключенията на Лукчо
автор: Джани Родари

Участват: Георги Златарев, Георги Няголов, Христо Ботев, Свежен Младенов, Боян Младенов, Виттория Николова, Жана Рашева, Донка Аврамова - Бочева, Маринела Ангелова
Юни
20
19.00
120
Ало, ало!
Ало, ало!
автор: Джеръми Лойд и Дейвид Крофт
Превод: Златна Костова
Режисьор: Роберт Янакиев
Сценография: Невена Белева

Участват: Свежен Младенов, Мира Върбанова, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Донка Аврамова - Бочева, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Боян Младенов, Христо Ботев Станчев, Лили Шомова, Йордан Ръсин, Ивайло Драгиев, Ивайло Добрев, Виттория Николова, Жана Рашева
Юни
22
19.00
90
Лабиринт
Лабиринт
автор: Даниел Кийс
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Видео и мултимедия: Георги Златарев, Йордан Ръсин
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Весела Димитрова

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Жана Рашева, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Боян Младенов, Виттория Николова, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Ивайло Драгиев
Юни
25
19.00
100
Човек от земята
Човек от земята
автор: Джеръми Биксби
Превод и режисура: Георги Михалков
Сценография и костюми: Петър Митев
Композитор: Иван Драголов

Участват: Ивайло Драгиев, Свежен Младенов, Роберт Янакиев, Георги Златарев, Христо Ботев Станчев, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Костадинка Аратлъкова
Юни
26
11.00 и 12.30
60
Макс и Мориц
Макс и Мориц
автор: по Вилхелм Буш
Драматизация: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Анатоли Лазаров
Хореография: Анатоли Лазаров
Музика: Развигор Попов
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Боян Младенов, Йордан Ръсин, Жана Рашева, Ивайло Добрев
Юни
26
19.00
120
Нощта на игуаната
Нощта на игуаната
автор: Тенеси Уилямс
Превод: Златна Костова
Режисьор: Весела Василева
Сценография и костюми: Елена Иванова
Сценична среда: Борислав Тонев - Бъки
Музикален ръководител: Георги Георгиев - Антика, Вълчан Вълчанов
Стихове: Георги Борисов, Чарлс Буковски

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Донка Аврамова - Бочева, Саня Борисова, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Виттория Николова, Боян Младенов, Ивайло Добрев, Христо Ботев Станчев, Стефан Мавродиев
Юни
27
11.00 и 12.30
60
Ян Бибиян и дяволчето Фют
Ян Бибиян и дяволчето Фют
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Валентин Топенчаров
Костюми: Мира Бъчварова
Хореография: Зорница Петрова
Композитор: Георги Георгиев

Участват: Лили Шомова, Станислав Пеев, Роберт Янакиев, Свежен Младенов, Ивет Радулова, Христо Ботев Станчев
Юни
27
19.00
90
Квартет за двама
Квартет за двама
автор: Анатолий Крим
Режисьор: Владимир Петков
Сценография: Петър Митев

Участват: Татяна Захова, Роберт Янакиев, Виттория Николова, Боян Младенов
Юни
29
19.00
90
Стая за гости
Стая за гости
автор: Петер Турини
Режисьор: Зафир Раджаб
Сценография и костюми: Елис Вели
Композитор: Ян Руменин
Превод: Владко Мурдаров

Участват: Жана Рашева, Свежен Младенов, Боян Фераджиев, Виттория Николова
Юни
30
19.00
75
Зарови ме в небето
Зарови ме в небето
автор: Александър Чакъров
Сценична версия и постановка: Анастасия Събева
Сценична среда: Елена Нацариду
Музика: Асен Аврамов
Хореография: Александър Манджуков
Фотограф: Георги Сиркатов

Участват: Августина-Калина Петкова, Елена Нацариду, Надежда Колева
Зала Театро проф. Гриша Островски
Дом на Киното
кино Кабана
Юни
07
20.00
90
Квартет за двама
Квартет за двама
автор: Анатолий Крим
Режисьор: Владимир Петков
Сценография: Петър Митев

Участват: Татяна Захова, Роберт Янакиев, Виттория Николова, Боян Младенов
Юни
14
20.00
110
Портокалова кожа
Портокалова кожа
автор: Мая Пелевич
Превод: Русанка Ляпова
Сценична редакция и постановка: Петър Денчев
Сценография и костюми: Петър Митев
Музика: Христо Намлиев
Хореография: Надежда Дичева

Участват: Виттория Николова, Боян Младенов, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Надя Керанова
Юни
21
20.00
120
Ало, ало!
Ало, ало!
автор: Джеръми Лойд и Дейвид Крофт
Превод: Златна Костова
Режисьор: Роберт Янакиев
Сценография: Невена Белева

Участват: Свежен Младенов, Мира Върбанова, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Донка Аврамова - Бочева, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Боян Младенов, Христо Ботев Станчев, Лили Шомова, Йордан Ръсин, Ивайло Драгиев, Ивайло Добрев, Виттория Николова, Жана Рашева
Юни
24
11.00
60
Макс и Мориц
Макс и Мориц
автор: по Вилхелм Буш
Драматизация: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Анатоли Лазаров
Хореография: Анатоли Лазаров
Музика: Развигор Попов
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Боян Младенов, Йордан Ръсин, Жана Рашева, Ивайло Добрев
Юни
25
11.00
60
Ян Бибиян и дяволчето Фют
Ян Бибиян и дяволчето Фют
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Валентин Топенчаров
Костюми: Мира Бъчварова
Хореография: Зорница Петрова
Композитор: Георги Георгиев

Участват: Лили Шомова, Станислав Пеев, Роберт Янакиев, Свежен Младенов, Ивет Радулова, Христо Ботев Станчев
Юни
26
11.00
60
Червената шапчица
Червената шапчица
автор: Шарл Перо
Драматизация: Кева Апостолова
Режисьор: Георги Георгиев
Музика: Развигор Попов
Сценография: Весела Саръиванова
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Лили Шомова, Роберт Янакиев, Ивет Радулова, Свежен Младенов, Донка Аврамова - Бочева, Мариана Жикич
Юни
27
11.00
60
Въздушната принцеса
Въздушната принцеса
автор: Джордж Макдоналд
Драматизация: Венелина Петрова
Стихове: Мария Донева
Постановка: Любомира Костова
Сценография и кукли: Мила Дикалова
Костюми: Мила Дикалова
Музика: Емелина Горчева
Музикален директор: Георги Георгиев - Антика

Участват: Виттория Николова, Йордан Ръсин, Георги Златарев, Мариана Жикич, Жана Рашева
Юни
28
20.00
120
Защото на мама така и харесва
Защото на мама така и харесва
автор: Жолт Пожгай
Превод: Нели Димова
Режисьор: Лилия Абаджиева
Сценография и костюми: Васил Абаджиев

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Донка Аврамова - Бочева, Анатоли Лазаров, Лили Шомова, Боян Младенов, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Христо Ботев Станчев
сцена Южен парк

ПАРТНЬОРИ