ПРЕДСТОЯЩИ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ
зала Надежда
Април
20
19.00
120
12-те гневни
12-те гневни
автор: Реджиналд Роуз
Режисьор: Пламен Марков
Сценография: Мира Каланова
Композитор: Петя Диманова

Участват: Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Жана Рашева, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Христо Ботев Станчев, Боян Младенов, Свежен Младенов, Анатоли Лазаров, Ивайло Драгиев, Виттория Николова, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова, Христо Мутафчиев, Стефан Мавродиев
Април
21
19.00
90
Стражата на Тадж Махал
Стражата на Тадж Махал
автор: Раджив Джоузев
Режисьор: Стефан Зарев
Асистент режисьор: Петър Терзиев
Сценография: Василена Ялъмова
Консултант: Мария Тошкова, Евгени Иванов
Мениджмънт и координация: Самуела - Ивана Церовска
Композитор: Милен Апостолов

Участват: Николай Николаев, Тодор Кирилов
Април
23
19.00
Нощта на игуаната
Нощта на игуаната
автор: Тенеси Уилямс
Превод: Златна Костова
Режисьор: Весела Василева
Сценография и костюми: Елена Иванова
Сценична среда: Борислав Тонев - Бъки
Музикален ръководител: Георги Георгиев - Антика, Вълчан Вълчанов
Стихове: Георги Борисов, Чарлс Буковски

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Донка Аврамова - Бочева, Саня Борисова, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Виттория Николова, Боян Младенов, Ивайло Добрев, Христо Ботев Станчев, Стефан Мавродиев
Април
24
11.00 и 12.30
60
Трите прасенца
Трите прасенца
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Помощник-режисьор: Теменужка Драганова
Сценография: Христо Ботев Станчев
Музика: Развигор Попов
Хореография: Елизабет Якимова

Участват: Ивет Радулова, Виттория Николова, Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов, Жана Рашева, Костадинка Аратлъкова, Саня Борисова, Христо Ботев Станчев
Април
24
19.00
90
Къщата на гнева
Къщата на гнева
автор: по Федерико Гарсия Лорка
Режисьор: Диана Добрева
Сценография и костюми: Диана Добрева
Музика: Петя Диманова

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Виттория Николова, Яна Кузова
Април
25
11.00 и 12.30
60
Макс и Мориц
Макс и Мориц
автор: по Вилхелм Буш
Драматизация: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Анатоли Лазаров
Хореография: Анатоли Лазаров
Музика: Развигор Попов
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Боян Младенов, Йордан Ръсин, Жана Рашева, Ивайло Добрев
Април
25
19.00
90
Квартет за двама
Квартет за двама
автор: Анатолий Крим
Режисьор: Владимир Петков
Сценография: Петър Митев

Участват: Татяна Захова, Роберт Янакиев, Виттория Николова, Боян Младенов
Април
27
19.00
100
Човек от земята
Човек от земята
автор: Джеръми Биксби
Превод и режисура: Георги Михалков
Сценография и костюми: Петър Митев
Композитор: Иван Драголов

Участват: Ивайло Драгиев, Свежен Младенов, Роберт Янакиев, Георги Златарев, Христо Ботев Станчев, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Костадинка Аратлъкова
Април
28
19.00
Венера в кожа
Венера в кожа
автор: Дейвид Айвс
Превод: Христина Иванова
Режисьор: Антон Угринов
Композитор: Милен Апостолов
Художник и сценограф: Ванина Цандева

Участват: Анета Иванова, Румен Михайлов
Април
29
19.00
75
Зарови ме в небето
Зарови ме в небето
автор: Александър Чакъров
Сценична версия и постановка: Анастасия Събева
Сценична среда: Елена Нацариду
Музика: Асен Аврамов
Хореография: Александър Манджуков
Фотограф: Георги Сиркатов

Участват: Августина-Калина Петкова, Елена Нацариду, Надежда Колева
Май
07
19.00
90
Лабиринт
Лабиринт
автор: Даниел Кийс
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Видео и мултимедия: Георги Златарев, Йордан Ръсин
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Весела Димитрова

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Жана Рашева, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Боян Младенов, Виттория Николова, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Ивайло Драгиев
Май
08
11.00 и 12.30
60
Ян Бибиян и дяволчето Фют
Ян Бибиян и дяволчето Фют
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Валентин Топенчаров
Костюми: Мира Бъчварова
Хореография: Зорница Петрова
Композитор: Георги Георгиев

Участват: Лили Шомова, Станислав Пеев, Роберт Янакиев, Свежен Младенов, Ивет Радулова, Христо Ботев Станчев
Май
08
19.00
120
Защото на мама така и харесва
Защото на мама така и харесва
автор: Жолт Пожгай
Превод: Нели Димова
Режисьор: Лилия Абаджиева
Сценография и костюми: Васил Абаджиев

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Донка Аврамова - Бочева, Анатоли Лазаров, Лили Шомова, Боян Младенов, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Христо Ботев Станчев
Май
09
11.00 и 12.30
60
Въздушната принцеса
Въздушната принцеса
автор: Джордж Макдоналд
Драматизация: Венелина Петрова
Стихове: Мария Донева
Постановка: Любомира Костова
Сценография и кукли: Мила Дикалова
Костюми: Мила Дикалова
Музика: Емелина Горчева
Музикален директор: Георги Георгиев - Антика

Участват: Виттория Николова, Йордан Ръсин, Георги Златарев, Мариана Жикич, Жана Рашева
Май
09
19.00
110
Портокалова кожа
Портокалова кожа
автор: Мая Пелевич
Превод: Русанка Ляпова
Сценична редакция и постановка: Петър Денчев
Сценография и костюми: Петър Митев
Музика: Христо Намлиев
Хореография: Надежда Дичева

Участват: Виттория Николова, Боян Младенов, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Надя Керанова
Май
11
19.00
90
Къщата на гнева
Къщата на гнева
автор: по Федерико Гарсия Лорка
Режисьор: Диана Добрева
Сценография и костюми: Диана Добрева
Музика: Петя Диманова

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Виттория Николова, Яна Кузова
Май
15
11.00 и 12.30
60
Трите прасенца
Трите прасенца
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Помощник-режисьор: Теменужка Драганова
Сценография: Христо Ботев Станчев
Музика: Развигор Попов
Хореография: Елизабет Якимова

Участват: Ивет Радулова, Виттория Николова, Донка Аврамова - Бочева, Боян Младенов, Жана Рашева, Костадинка Аратлъкова, Саня Борисова, Христо Ботев Станчев
Май
16
11.00 и 12.30
60
Джуджето дългоноско
Джуджето дългоноско
автор: по Вилхелм Хауф
Драматизация: Юрий Дачев
Режисьор: Бисерка Колевска
Художник: Свила Величкова
Музика: Михаил Шишков
Хореография: Зорница Пенева
Фотограф: Георги Златарев

Участват: Любомир Кръстев, Донка Аврамова - Бочева, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Димитър Захариев, Виттория Николова, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова
Май
16
19.00
90
За едно явление от електричеството
За едно явление от електричеството
автор: по повести и разкази на А. П. Чехов
Превод: Людмил Димитров
Режисьор: Стилиян Петров
Сценична адаптация: Стилиян Петров
Сценография: Венелин Шурелов
Композитор: Мишо Шишков
Костюми: Елица Георгиева
Хореография: Теодора Попова
Фотограф: Георги Златарев

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Йордан Ръсин, Донка Аврамова - Бочева, Георги Златарев, Анатоли Лазаров
Май
18
19.00
70
Последната тайна на Фреди Меркюри
Последната тайна на Фреди Меркюри
автор: Ирина Гигова
Режисьор: Съни Сънински
Сценография: Невяна Кавалджиева
Хореография: Мила Искренова

Участват: Свежен Младенов, Георги Златарев, Анатоли Лазаров, Мариана Жикич, Лили Шомова, Донка Аврамова - Бочева
Май
21
19.00
120
Ало, ало!
Ало, ало!
автор: Джеръми Лойд и Дейвид Крофт
Превод: Златна Костова
Режисьор: Роберт Янакиев
Сценография: Невена Белева

Участват: Свежен Младенов, Мира Върбанова, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Донка Аврамова - Бочева, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Боян Младенов, Христо Ботев Станчев, Лили Шомова, Йордан Ръсин, Ивайло Драгиев, Ивайло Добрев, Виттория Николова, Жана Рашева
Май
22
11.00 и 12.30
60
Снежанка и седемте джуджета
Снежанка и седемте джуджета
автор: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Лили Бабунова
Костюми: Мира Бъчварова
Музика: Асен Аврамов
Хореография: Мая Петрова

Участват: Ивет Радулова, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Христо Ботев Станчев, Донка Аврамова - Бочева, Георги Златарев, Боян Младенов, Ивайло Добрев, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова
Май
22
19.00
90
Квартет за двама
Квартет за двама
автор: Анатолий Крим
Режисьор: Владимир Петков
Сценография: Петър Митев

Участват: Татяна Захова, Роберт Янакиев, Виттория Николова, Боян Младенов
Май
23
11.00 и 12.30
60
Макс и Мориц
Макс и Мориц
автор: по Вилхелм Буш
Драматизация: Христо Ботев Станчев
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Анатоли Лазаров
Хореография: Анатоли Лазаров
Музика: Развигор Попов
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Боян Младенов, Йордан Ръсин, Жана Рашева, Ивайло Добрев
Май
23
19.00
Нощта на игуаната
Нощта на игуаната
автор: Тенеси Уилямс
Превод: Златна Костова
Режисьор: Весела Василева
Сценография и костюми: Елена Иванова
Сценична среда: Борислав Тонев - Бъки
Музикален ръководител: Георги Георгиев - Антика, Вълчан Вълчанов
Стихове: Георги Борисов, Чарлс Буковски

Участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Донка Аврамова - Бочева, Саня Борисова, Свежен Младенов, Мариана Жикич, Виттория Николова, Боян Младенов, Ивайло Добрев, Христо Ботев Станчев, Стефан Мавродиев
Май
25
19.00
120
12-те гневни
12-те гневни
автор: Реджиналд Роуз
Режисьор: Пламен Марков
Сценография: Мира Каланова
Композитор: Петя Диманова

Участват: Ивет Радулова, Донка Аврамова - Бочева, Жана Рашева, Георги Златарев, Йордан Ръсин, Христо Ботев Станчев, Боян Младенов, Свежен Младенов, Анатоли Лазаров, Ивайло Драгиев, Виттория Николова, Костадинка Аратлъкова, Лили Шомова, Христо Мутафчиев, Стефан Мавродиев
Май
29
11.00 и 12.30
60
Червената шапчица
Червената шапчица
автор: Шарл Перо
Драматизация: Кева Апостолова
Режисьор: Георги Георгиев
Музика: Развигор Попов
Сценография: Весела Саръиванова
Фотограф: Емил Добрев

Участват: Лили Шомова, Роберт Янакиев, Ивет Радулова, Свежен Младенов, Донка Аврамова - Бочева, Мариана Жикич
Май
29
19.00
100
Човек от земята
Човек от земята
автор: Джеръми Биксби
Превод и режисура: Георги Михалков
Сценография и костюми: Петър Митев
Композитор: Иван Драголов

Участват: Ивайло Драгиев, Свежен Младенов, Роберт Янакиев, Георги Златарев, Христо Ботев Станчев, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Костадинка Аратлъкова
Май
30
11.00 и 12.30
60
Приключенията на Лукчо
Приключенията на Лукчо
автор: Джани Родари
Май
30
19.00
90
Лабиринт
Лабиринт
автор: Даниел Кийс
Режисьор: Христо Ботев Станчев
Видео и мултимедия: Георги Златарев, Йордан Ръсин
Сценография: Христо Ботев Станчев
Костюми: Весела Димитрова

Участват: Свежен Младенов, Мариана Жикич, Жана Рашева, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Боян Младенов, Виттория Николова, Йордан Ръсин, Лили Шомова, Костадинка Аратлъкова, Ивайло Драгиев
Зала Театро проф. Гриша Островски
Дом на Киното
кино Кабана
сцена Южен парк

ПАРТНЬОРИ